Mocowanie kabli trzpieniami T

W wąskich przestrzeniach wiązki kablowe mocuje się trzpieniami T. Niewielka wysokość konstrukcyjna trzpienia T w nadwoziu umożliwia bezotworowe, a tym samym bezkorozyjne mocowanie.

Więcej informacji o mocowaniu wiązek kabli

 

Mocowanie kabli w otworze

Inną możliwością mocowania wiązek kablowych w wąskich przestrzeniach jest mocowanie otworowe. Uniwersalna taśma kablowa P-2186 umożliwia swobodne przeciąganie kabli przez otwory o średnicy od 6,2 do 7,2 mm przy grubościach blachy od 0,57 do 3 mm.

Szczegółowe informacje o P-2186 w katalogu online

 

Kanały kablowe SEF

Kanały kablowe mieszczą w sobie kable o różnych przekrojach i wykonane z różnych materiałów. Pozwalają oszczędzić miejsce i chronią kable przed uszkodzeniami. Mocowanie na trzpieniu zgrzewanym zapewnia trwałe i bezkorozyjne mocowanie.

Więcej informacji o kanałach kablowych

 

Połączenie do masy za pomocą trzpienia zgrzewanego Tucker

Połączenie do masy za pomocą trzpienia Tucker i plastikowej ochrony przed przekręcaniem, metoda sprawdzona w milionach zastosowań, minimalna możliwość powstania korozji. Niezawodny styk i wytrzymałość na obciążenia przez lata, także przy krótkotrwałych bardzo wysokich wartościach amperów i związanych z tym wysokimi temperaturami.

Więcej informacji o połączeniu do masy za pomocą trzpienia zgrzewanego Tucker

 

Mocowanie kabli do czujników ABS za pomocą mocowania Weldfast

Łatwe, nie wymagające używania narzędzi mocowanie przewodów do czujników ABS za pomocą uchwytów Weldfast. Uchwyty są bezpośrednio wtapiane i poprzez wyeliminowanie kołnierza do zgrzewania punktowego w uchwytach zaoszczędza się do 75% materiału przy zachowaniu takiej samej wytrzymałości i sprawności. 

Więcej informacji o mocowaniach Weldfast

 

Mocowanie przewodów hamulcowych za pomocą zaczepu na trzpieniu zgrzewanym

Łatwy, ręczny montaż zaczepu na gwincie choinkowym dzięki doskonale skonstruowanemu mocowaniu trzpienia. Siły docisku < 50N nie stanowią żadnego problemu. Izolacja przed hałasowaniem i drganiami poprzez rozłączną konstrukcję, zarówno w wersji 1K jak i 2K.

Więcej o mocowaniu przewodów SEF

 

Mocowanie przewodu hamulcowego w nadkolu, na osi tylnej lub amortyzatorze z pomocą uchwytu Weldfast

Uchwyt przewodu hamulcowego na łączeniu między przewodem hamulcowym a wężykiem hamulcowym.

  • 75% mniej materiału i mniejszy ciężar - przy zachowaniu takiej samej funkcjonalności
  • Większy udźwig dzięki płaskiemu połączeniu zgrzewanemu
  • W pełni zautomatyzowane doprowadzenie
  • Jeden uchwyt zastępuje cztery różne części

Więcej o mocowaniu przewodów z pomocą uchwytów Weldfast

 

Mocowanie przewodów paliwowych za pomocą zaczepu na trzpieniu zgrzewanym

Łatwy, ręczny montaż zaczepu na gwincie choinkowym dzięki doskonale skonstruowanemu mocowaniu trzpienia. Siły docisku < 50N nie stanowią żadnego problemu. Izolacja przed hałasowaniem i drganiami poprzez rozłączną konstrukcję, zarówno w wersji 1K jak i 2K.

Więcej o mocowaniu przewodów SEF

 

Mocowanie okładziny podłogowej za pomocą nakrętki plastikowej na trzpieniu zgrzewanym

Okładziny podłogowe mocuje się plastikowymi nakrętkami, wmontowywanymi już u dostawcy okładziny. Nakrętka posiada ukształtowany gwint do szybkiego i niezawodnego montażu.

Więcej o mocowaniu okładzin

 

Beznarzędziowe mocowanie okładziny podłogowej

Znaczną oszczędność czasu przy mocowaniu okładzin podłogowych daje zastosowanie połączenia trzpienia/zaczepu, które wtapia się w nadwozie z fazie produkcji nadwozia. Montaż ostateczny polega jedynie na ręcznym dociśnięciu okładziny.

Więcej o mocowaniu okładzin

 

Wstępny montaż nakrętek plastikowych z Plastifast

Wstępny montaż nakrętek plastikowych u producenta okładziny podłogowej może być w pełni zautomatyzowany. Nakrętki plastikowe docierają na taśmie zawiniętej na szpuli, a w pełni zautomatyzowany montaż odbywa się za pomocą głowicy montażowej Plastifast PSK.

Więcej o Plastifast

 

Mocowanie panewki koła na trzpieniu T

Mocowanie panewek kół na wąskiej przestrzeni, a mimo to łatwiejszy i szybszy montaż ręczny za pomocą plastikowego zaczepu na trzpieniu T. Części z tworzywa sztucznego ze względu na skład materiału nadają się również do użycia w komorze silnika i można nimi mocować różne okładziny i osłony.

Więcej o mocowaniu panewek kół

 

Mocowanie panewki koła na trzpieniu choinkowym

W wypadku ograniczonej przestrzeni montażowej, można również zastosować przycisk na trzpieniu choinkowym. Mocuje się go również szybko i łatwo jedną ręką. Części z tworzywa sztucznego ze względu na skład materiału nadają się również do użycia w komorze silnika i można nimi mocować różne okładziny i osłony.

Więcej o mocowaniu panewek kół

 

Unieruchamianie za pomocą uchwytu Weldfast

Element pomocniczy przy montażu kokpitu i elementów okładziny. Uchwyty Weldfast są wtapiane bezpośrednio i w pełni automatycznie, używa się do nich o 75% mniej materiału i są w takim samym stopniu lżejsze – zachowując przy tym tę samą sprawność co spawana punktowo uchwyty metalowe.

Więcej o unieruchamianiu za pomocą uchwytów Weldfast

 

Mocowanie poduszki powietrznej zamkniętym nitem zrywanym POP

Solidne mocowanie modułów poduszek powietrznych nitami zrywanymi POP. Dzięki zamkniętemu końcowi uzyskuje się 100% pewność pozostania trzpienia w powstałym połączeniu.

Więcej o nitach zamkniętych POP

 

Mocowanie skrzynek sterowniczych za pomocą nakrętki plastikowej na trzpieniu zgrzewanym

Szybki i łatwy ręczny montaż modułów jest możliwy przykładowo za pomocą wmontowanego plastikowego zaczepu. Nakrętka wciśnięta na zaczep bardzo dobrze przytrzymuje na miejscu sterowniki i moduły.

Więcej o mocowaniu modułów i podzespołów

 

Mocowanie modułu pedału przyspieszenia trzpieniami zatrzaskowymi Tucker

Trzpienie zatrzaskowe Tucker do mocowania modułów, takich jak np. moduł pedału przyspieszenia. Trzpienie zatrzaskowe posiadają podcięcie i umożliwiają ręczny montaż różnych modułów i elementów bez momentu obrotowego (poprzez zatrzaśnięcie).

Szczegółowe informacje o trzpieniach zatrzaskowych Tucker w katalogu online

 

Montaż błotników za pomocą uchwytów Weldfast

Elementy takie jak zderzaki, błotniki czy zbiorniki montuje się za pomocą uchwytów Weldfast, co charakteryzuje się wieloma zaletami: bezpośrednie i całkowicie zautomatyzowane wtapianie uchwytów; poprzez wyeliminowanie kołnierza do spawania punktowego osiągnięto 75%-tową oszczędność materiału przy utrzymaniu wysokiej wytrzymałości i sprawności; minimalne niebezpieczeństwo powstania korozji. 

Więcej o montażu za pomocą uchwytów Weldfast

 

Montaż zderzaka plastikową nakrętką na trzpieniu zgrzewanym

Elementy takie jak zderzaki, błotniki czy zbiorniki można montować za pomocą plastikowych nagwintowanych nakrętek. Dzięki specjalnie ukształtowanemu gwintowi powstaje wyraźnie większy zakres regulacji między momentem odkręcającym, a momentem przekręcającym gwintu, w związku z czym montaż wykonuje się z mniejszym momentem dokręcania i jednocześnie wydłuża się żywotność akumulatora. Idealne rozwiązanie do cienkich blach i wrażliwych elementów.

Więcej o mocowaniu modułów i podzespołów

 

Mocowanie zderzaka zamkniętym stalowym nitem zrywanym POP

Solidne mocowanie uchwytów stalowymi nitami zamkniętymi POP. Dzięki zamkniętemu końcowi uzyskuje się 100% ochronę przed wodą, a połączenie osiąga bardzo dużą wytrzymałość.

Więcej o nitach zrywanych POP

 

Mocowanie listwy dachowej zaczepem na trzpieniu typu T

Do części wymagających kilku takich samych punktów mocowania – takich jak listwy – SEF proponuje rozwiązania dostosowane idealnie do warunków klienta. W tych zastosowaniach często do mocowania jest zostawiona bardzo małą przestrzeń i mocowanie nie może zbytnio wystawać. Mocowanie na małym trzpieniu typu T nie pozostawia otwartych otworów i minimalizuje niebezpieczeństwo powstania korozji.

Więcej o mocowaniu listew

 

Mocowanie listwy dachowej za pomocą Plastifast

Gdy zajdzie konieczność przymocowania elementu mocującego w montażu końcowym, można wtedy zastosować elementy na taśmie. Można je montować na trzpieniach zgrzewanych lub w otworze. Zaczep montuje się półautomatycznym pistoletem PlastiKwick. Elementy na taśmie można również zastosować przy montażu wstępnym zaczepów u dostawców. Najwyższą niezawodność zapewnia tu system Plastifast z głowicą montażową PSK

Więcej o mocowaniu listew

 

Mocowanie listwy dachowej za pomocą nita zrywanego POP-Vgrip

Do mocowania listew dachowych można również wykorzystać nit szerokozakresowy Vgrip. Gwarantuje on pewne mocowanie dzięki dużej sile zacisku i jednocześnie bardzo dużej sile wyciągania. Duży łeb nitu pozwala wykonywać łączenia w miękkich materiałach, takich jak tworzywo sztuczne, a jednocześnie mocowanie nie przepuszcza wody i nie grzechocze.

Więcej o nitach POP-Vgrip

 

Mocowanie listwy progowej zaczepem na trzpieniu typu T

W mocowaniu listew progowych ważne są niezawodne punkty mocowania na wąskich przestrzeniach. Swoje zastosowanie znajdują tu niewielkie trzpienie typu T, mocowanie jest niezawodne, szybkie i chroni przed korozją.

Więcej o mocowaniu listew

 

Mocowanie listwy progowej za pomocą Plastifast

Gdy zajdzie konieczność przymocowania elementu mocującego w montażu końcowym, można wtedy zastosować elementy na taśmie. Można je montować na trzpieniach zgrzewanych lub w otworze. Zaczep montuje się półautomatycznym pistoletem PlastiKwick. Elementy na taśmie można również zastosować przy montażu wstępnym zaczepów u dostawców. Najwyższą niezawodność zapewnia tu system Plastifast z głowicą montażową PSK

Więcej o mocowaniu listew

 

Mocowanie uszczelek w pokrywach i drzwiach

Do części wymagających kilku takich samych punktów mocowania – takich jak uszczelki – SEF proponuje rozwiązania dostosowane idealnie do warunków klienta. Elementy na taśmie lub dostarczane luzem można również zastosować przy montażu wstępnym zaczepów u dostawców. Najwyższą niezawodność zapewnia tu system Plastifast z głowicą montażową PSK

Więcej o mocowaniu uszczelek

 

Mocowanie uszczelek w pokrywach i drzwiach

Do części wymagających kilku takich samych punktów mocowania – takich jak uszczelki – SEF proponuje rozwiązania dostosowane idealnie do warunków klienta. Elementy na taśmie lub dostarczane luzem można również zastosować przy montażu wstępnym zaczepów u dostawców. Najwyższą niezawodność zapewnia tu system Plastifast z głowicą montażową PSK

Więcej o mocowaniu uszczelek

 

Mocowanie głośników za pomocą nitów POP-Vgrip

Do mocowania głośników szczególnie nadaje się nit szerokozakresowy Vgrip. Gwarantuje on pewne mocowanie dzięki dużej sile zacisku i jednocześnie bardzo dużej sile wyciągania. Duży łeb nitu pozwala wykonywać łączenia w miękkich materiałach, takich jak tworzywo sztuczne, a jednocześnie mocowanie nie przepuszcza wody i nie grzechocze.

Więcej o nitach POP Vgrip

 

Mocowanie okładziny wewnętrznej drzwi

Do bezotworowego, wodoszczelnego, tłumiącego hałasy mocowania okładzin wewnętrznych możemy zaoferować idealne rozwiązanie. Zaprojektowane specjalnie do potrzeb klienta plastikowe zaczepy są wmontowywane do okładzin w zakładzie produkcyjnym dostawcy i montaż końcowy ogranicza się tylko do szybkiego i łatwego wciśnięcia na trzpień zgrzewany Tucker.

Więcej o mocowaniu okładzin / osłon

 

Mocowanie modułu drzwiowego za pomocą nita POP-Vgrip

Do mocowania modułów drzwiowych szczególnie nadaje się nit szerokozakresowy Vgrip. Mocne ściśnięcie uszczelki piankowej w module drzwiowym zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza.

Więcej o ntach POP Vgrip

 

Mechaniczna technika łączenia w różnych kombinacjach materiałowych

Nity tłoczone z nitem drążonym półpełnym i nity tłoczone z nitem tłoczonym pełnym SEF. Technika znajduje zastosowanie przy łączeniu materiałów, których nie można zgrzewać, lub które są trudne w zgrzewaniu: 

  • aluminium - aluminium
  • aluminium - stal
  • stale o dużej wytrzymałości, …

Więcej o łączeniach mechanicznych

 

Mocowanie elementów okładzinowych w fotelu za pomocą nitu rozprężnego POP LSR

Nit rozprężny LSR nadaje się w szczególności do mocowania miękkich lub łamliwych materiałów. Dzięki naciętej bryle nitu przy montażu tworzą się trzy zakładki "nóżki" zapewniające bezpieczne i mocne połączenie.

Więcej o nitach rozprężnych POP

 

Mocowanie elementu nastawczego fotela za pomocą nitonakrętkinakrętki POP Nut

Nitonakrętki POPNut® to doskonałe rozwiązanie dla utworzenia gwintu o wysokiej jakości i wytrzymałości, nawet przy bardzo cienkich blachach. Nasze nitonakrętki i narzędzia montażowe są dostępne w dużym asortymencie. 

Więcej o nitonakrętkach POPNut

 

Mocowanie elementu nastawczego fotela za pomocą nita POP-Vgrip

Nit szerokozakresowy Vgrip spełnia wymagające warunki wytrzymałościowe, jakimi musi się charakteryzować mocowanie regulacji położenia fotela. Dzięki dużej sile zacisku i jednocześnie bardzo dużej sile wyciągania nit ten nadaje się doskonale do tego zadania. 

Więcej o nitach POP-Vgrip

 

Łączenie szkieletu fotela za pomocą nita POP-Vgrip

Do łączenia elementów w samochodach o lekkich konstrukcjach szerokozakresowy nit Vgrip nadaje się doskonale. Dzięki dużej sile zacisku i jednocześnie bardzo dużej sile wyciągania gwarantuje jakość łączenia materiałów takich jak na przykład stal-aluminium, czy też aluminium-tworzywo sztuczne.

Więcej o nitach POP-Vgrip

 

Mocowanie poduszki powietrznej pasażera nitem zrywanym zamkniętym POP

Solidne mocowanie modułów poduszek powietrznych nitami kubełkowymi POP. Dzięki zamkniętemu końcowi uzyskuje się 100% pewność pozostania trzpienia w zamkniętym kubku nita.

Więcej o nitach zamkniętych POP